Bumerang - Yazarkafe

MİSAFİRİM VAR: GORGEOUS APPEARANCE'NİN SAÇ BAKIM RUTİNİ

Herkese Merhabalar :)

Bugün Gorgeous Appearance blogunun güzel sahibi sevgili Selenay'ı misafir ediyorum blogumda.:) Bizlerle neler paylaştığına hadi hep birlikte bakalım.:)
_________________________________________________________________________________


Merhaba!

Çok severek takip ettiğim bu blogda yer almaktan dolayı çok mutluyum. Konu olarak ise, saç bakım rutinini seçtim. Saçlarımın diplerinin yağlı, uçlarının ise çok kuru olduğunu söyleyip saç bakım rutinimi anlatmaya başlıyorum. :)


Şampuanlar

Saçlarımı ilk olarak Bioblas'ın yağlı saçlar için olan şampuanıyla yıkıyorum. Daha sonrasında ise Natura Therapy'nin zeytinyağlı bakım ve onarım şampuanıyla yıkıyorum. Bioblas, saçımın dökülmesini engelliyorken Natura Therapy, saçlarıma yumuşaklık kazandırıyor. Ayrıca Natura Therapy zeytinyağlı olmasına rağmen saçlarımı ekstra yağlandırmadı, bu yüzden benim gibi dipleri yağlı olanlar kullanabilirler.


Krem & Balsam

Saç uçlarımın çok kuru ve kırık olduğu zamanlar Avon naturals badem özlü balsamı, normal zamanlarında ise L'oreal Paris Elseve komple onarıcı saç kremini kullanıyorum. İkisini de duşta uyguluyorum ve saçlarımda 10 dk bekletiyorum ve daha sonra duruluyorum. Bu iki ürünü de çok severek kullanıyorum, tek hoşuma gitmeyen yönleri kokuları. İkisinin de kokusu pek hoşuma gitmiyor ama durulandıktan sonra kokuları gittiği için sorun olmuyor. Ayrıca Avon'un balsamı duştan çıktıktan sonra da kullanılabiliyor ama ben maske olarak kullanmakla yetiniyorum.


Sıvı Saç Kremi & Saç Serumu

Duştan çıktıktan sonra ise ıslak saç uçlarıma Morfose'un keratinli serumunu kullanıyorum. Saçlarımı yumuşacık yapıyor ve taranmasını kolaylaştırıyor. Çok çabuk elektriklenen ve kabaran saçlara sahip olduğum için, sıvı saç kremleri ise olmazsa olmazlarım arasında. Son favorim ise Avon'un Advance Techniques düzleştirici spreyi. Aslında ben bu ürüne sprey demeyi sevmiyorum çünkü bence kendisi sprey gibi saçları sertleştirmiyor, aksine yumuşacık yapıyor. Elektriklenen saçlarıma sıktığımda anında elektriğini alıyor ve saçlarımın taranmasını kolaylaştırıyor. Ama düzlük namına hiçbir etkisini göremedim ben, eğer saçlarınız dümdüz olsun diye bu ürünü alacaksanız pek bir işe yaramayacak diye düşünüyorum.
_________________________________________________________________________________

Etkinliğime katıldığı için ve böyle güzel, bilgilendirici bir yazı hazırladığı için çooook teşekkür ederim. Kendisini blogumda misafir ettiğim için mutluyum. :) 

Blogu mutlaka ziyaret etmenizi öneririm. Çok hoş ve yararlı paylaşımlarda bulunuyor. Ben de severek takip ediyorum. Sorularınız varsa blogundaki mail adreslerinden kendisine ulaşabilirsiniz.


>>> Gorgeous Appearance <<<


Yorumlar

Popüler Yayınlar